Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal Sorumluluk
Topluma, sağlığa, eğitime ve sanata katkı sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunmak, Nobel İlaç’ın öncelikli kurumsal sorumluluk anlayışıdır.

Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Değer

Kurulduğumuz günden bu yana içerisinde bulunduğumuz topluma, çevreye ve ekosisteme duyarlı şekilde faaliyet gösteriyoruz.

“Yaşam İçin Değer” sloganıyla çıktığımız sürdürülebilirlik yolculuğumuz kapsamında;  çevresel, sosyal ve yönetişim alanında yaratmak istediğimiz değerleri ve sürdürülebilirlik performansımızı tüm paydaşlarımızla paylaşıyoruz.

İlk sürdürülebilirlik raporumuz yayında.
Nobel Sürdürülebilirlik Raporu 2022

Pandemi Anıları Projesi

Covid-19 virüsünün sağlık profesyonellerinin hayatında ne denli izler bıraktığına ışık tutmak ve bunları paylaşmak için Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği ile birlikte "Pandemi Anıları" projesini Kardiyovasküler ekibimizin önderliğinde hayata geçirdik.

Pandemi Anıları; bugün ön cephede fedakarca savaşan, emek veren tüm sağlık meslek mensuplarına bir teşekkür projesi olmakla birlikte, sağlık çalışanları dahil herkesin yer alabileceği, gelecek kuşaklara bugünleri aktaracak olan, paylaşılan anıların aynı zamanda kitaplaştırılacağı önemli bir sosyal arşiv projesidir.

Online Endüstri Staj Modülü ile Eczacılık Fakültelerindeyiz

Kurumsal İlişkiler Departmanımızın moderatörlüğünde Pandemide yüz yüze staj yapma fırsatı bulamayan ancak son sınıfta endüstriye yönelen Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle başlattığımız örnek projemiz Online Endüstri Staj Modülü’ne, Türkiye genelindeki Eczacılık öğrencilerine açık olacak yepyeni bir platformla devam ediyoruz.3., 4. ve 5. sınıf Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden toplamda 1.600 kişinin kayıt olduğu platformda tanıtım, uygulama ve eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz

İlk Fırsat Programı Sponsorluğu

Şevket Sabancı vizyonuyla hayata geçirilen İlk Fırsat Programı’nın 2021 dönemi için başvurular başladı. İlk Fırsat Programı, özelikle daha az bilinen devlet üniversitelerinden yeni mezun gençlere, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında 12 ay boyunca tam zamanlı ve maaşlı olarak iş deneyimi sunuyor. Katılımcılar ayrıca İlk Fırsat Akademisi kapsamında 250 saatten fazla eğitim ve gelişim desteği de alıyorlar. Program sonrası stajyerlerin işe başlama oranı %100.

Nobel, Biyoyıldız Ödülleri

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Teknolojileri Kulübü iş birliği ile pilot bir proje olarak ele aldığımız, mart ayında planlamaları başlatılan, 12 Mayıs’ta hız kazanıp 11 Haziran’da son sunumlar ile tamamlanan biyoteknoloji yarışmamız BİYOYILDIZ’ı büyük bir heyecanla bitirdik.

Yüzü aşkın öğrenciden başvuru aldık. İlk üçe giren Parlayan Yıldızlar, BioEs ve BioTri gruplarımızın sunumlarını 11 Haziran’da keyifle dinledik. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. Didem ÖZÇİMEN ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencilerinin oylarını da katarak sonuçlandırdığımız oylama sonucunda Parlayan Yıldızlar grubu yarışmanın birincisi olarak seçildi.  

Gülümseten Cevaplar İyilik Hareketi

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kanser tedavisi gören çocuklarımızı unutmuyor ve 23 Nisan’da Gülümseten Cevaplar iyilik hareketini hayata geçiriyoruz. GülümsetenCevaplar filtresini kullanarak yapacağınız her paylaşım, Gülmek İyileştirir Derneği’nden kanser savaşçısı çocuklarımızı gülümsetecek gerçek bir hediyeye dönüşüyor!

1kişi1000kişi Kan Bağışı Projesi

Özellikle #koronavirüs nedeniyle #kanbağışı nın azaldığı bugünlerde, kronik kan hastalıklarına sahip hastalara umut olmak için kan bağışının önemini tekrar hatırlatıyoruz.

Parkinson İle Yaşam

https://parkinsonileyasam.com/
Parkinson hastalarının yaşam kalitesini artırmak için Nobel İlaç’ın koşulsuz desteği ile oluşturulan bu uygulamanın içinde Parkinson hastaları için egzersiz videoları, hastalık hakkında bilgiler, kişiselleştirilebilir alanlar ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz

Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele için Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği ile Nobel İlaç 'Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz" diyerek, el ele verdi. İki kampanya ile TEMA ve Orman Bakanlığına 7000 fidan bağışladı.

TEMA Yaşamı Yeniden Yeşerteceğiz Bağışı

Türkiye’de çıkan orman yangınlarına yönelik olarak TEMA’nın başlattığı ‘Yaşamı Yeniden Yeşerteceğiz’ kampanyasına Nobel İlaç’ın yurt içi ve yurt dışındaki tüm çalışanları adına 3000 fidanlık bağışta bulunduk.