Ödüllerimiz

Ödüllerimiz
 • Nabzımızı Mutluluktan Hızlandıran Ödül

  İnsan sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık profesyonellerimize özel içerikler sunan dijital platformumuz Nobelyum, Golden Pulse Awards’ta “Yılın En Başarılı Web Sitesi” seçildi.

  Binlerce üyeye ve ziyaretçiye sahip Nobelyum’da, sağlık sektörünün tüm paydaşlarına birbirinden değerli içerikler sunmaya devam edeceğiz.

 • Tedarikçi Mükemmelliği - En İyi Ruhsat Uyum Ödülü

  Vietnam ve Filipinler’de partnerimiz olan Ambica firması tarafından “Vietnam 2021 yılı tedarikçi değerlendirmesi” kapsamında “En iyi Ruhsat Uyum Ödülü” Nobel İlaç’a verildi. Alınan bu ödülde yaptığımız ruhsatlandırma çalışmalarında; Talep/ takip sistemimizin, düzenli toplantılarımızın, çözüm odaklı yaklaşımlarımızın ve hızımızın rolünün büyük olduğu belirtildi. Ruhsatlandırma süreçlerinde zaman baskısı altında ülke otoritelerine en uygun cevabı en hızlı şekilde sunan, kurumumuzun bu ödülü almasına katkı sağlayan Ruhsatlandırma ekibimize teşekkür ederiz.

 • Altın Pusula'dan Pandemi Anıları'na Ödül

  Türk Yoğun Bakım Uzmanları Derneği'nin öcülüğünde Nobel İlaç'ın koşulsuz desteğiyle pandemi döneminde hayata geçirdiğimiz “Pandemi Anıları” projesi Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin düzenlediği 20. Altın Pusula Ödüllerinde “Pandemi Döneminde Yapılan İletişim Projeleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

  Ödülümüzü Türk Yoğun Bakım Uzmanları Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Emel Eryüksel’in elinden almak ekibimizi ve salondaki herkesi çok duygulandırdı.

  Projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 • 2021 Yılının En İtibarlı İlaç Markası Nobel İlaç Oldu

  Marketing Türkiye ve Akademetre araştırma şirketi tarafından düzenlenen ve 12 ilde toplam 1200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” sonucunda 66 kategoride yıl içinde itibarını en çok artıran markaların belirlendiği araştırmaya göre, ilaç kategorisinde yılın en itibarlı ilaç markası Nobel İlaç oldu. Araştırmada yılın en başarılı markaları ve paydaşları halk jürisi tarafından seçildi.

 • Kazakistan’ın Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümünde Nobel İlaç’a Ödül 

  Geçtiğimiz günlerde, Almatı Cumhuriyet Sarayı'nda, Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıldönümü için özel bir tören düzenlendi. Törende, ülkeye yaptığı eğitim, sosyal, bilim ve kültür alanındaki hizmet ve yardımlarla birlikte, ekonomik ve sosyal faaliyetlerin geliştirilmesine verdiği katkılardan dolayı Nobel AFF Genel Müdürümüz Selçuk Tanrıverdi’ye, Almatı Belediye Başkanı Bakhytzhan Sagintayev tarafından ‘Kurmet (Hürmet)' ödülü takdim edildi.

 • Biyoteknoloji Yatırım Ödülü Nobel İlaç’ın

  11. Altın Havan Ödülleri’nde Nobel İlaç’ın biyoteknoloji yatırımı ödüle layık görüldü.

  Törene katılan Genel Müdürümüz Oğuz Akandil ve Biyoteknoloji Proje ve Yeni Ürün Değerlendirme Direktörümüz Hasan E. Zeytin ödülü birlikte aldı.

  Nobel İlaç Biyoteknoloji Merkezi, biyoteknoloji alanında yerli üretimi gerçekleştirmek ve yeni moleküllerin geliştirilmesi amacıyla kuruldu.

  Biyoteknoloji alanında uzman yüze yakın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç hammadde üretim tesisi olacak olan kampüsümüzde Covid-19 aşısı dahil stratejik öneme sahip beş molekülün geliştirme çalışmaları yürütülmektedir.

 • Tedarik Zinciri Direktörümüz Belgin Işık, Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri Ödülünü Aldı

  Nobel İlaç Tedarik Zinciri Direktörümüz Belgin Işık, Supply Chain Professionals Club bünyesinde, Lojistik Derneği (LODER) ve Slimstock ortaklığı ile bu yıl 7. si düzenlenen "Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” ödüllerinde en etkili tedarik zinciri profesyonelleri arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

 • ‘Pandemi Anıları’na çifte başarı

  Türk Yoğun Bakım Uzmanları Derneği’nin öncülüğünde Nobel’in koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen ve devam eden “Pandemi Anıları Projesi” 16. Felis Ödülleri’nde, Sağlık İletişimi Bölümü “İletişim Yönetimi ve PR Çalışmaları”, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü “Diğer Toplumsal Meseleler” kategorilerinde “Başarı Ödülü” kazanmıştır.

 • Nobel İlaç, Kariyer Reçetesi Staj Programı İle İkinci Kez Ödül Kazandı

  Kariyer Reçetesi staj programımız, TOP 100 Talent Program’da 2020’nin ardından 2021’de de ödüle layık görüldü. Gençlerimize kapsamlı bir staj deneyimi yaşatma çabamızın ödüllendirilmesi bizleri bir kez daha sevindirdi.

 • CMO Summit 2021- Karin Soydan, En Etkin 50 CMO’dan Biri Ödülüne Layık Görüldü

  Nobel İlaç Farma Ticari Grup Direktörümüz Karin Soydan, Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğiyle gerçekleştirilen Fortune Türkiye “En Etkin 50 CMO” araştırmasında Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su arasında yer alarak, 23 Mart’ta CMO Summit 2021’de gerçekleştirilen ödül töreninde ödülünü aldı.
  Fortune Türkiye “En Etkin 50 CMO” araştırması, pazarlama fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden yöneticileri kapsıyor. Her yıl, sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından saptanan kriterler çerçevesinde, performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su belirleniyor. İlaç sektöründe tek kanallı ve yüz yüze hekim ziyaretine dayalı tanıtım modelinin, çoklu kanallı pazarlamaya dönüşüm sürecini başarı ile yöneten Karin Soydan, bu başarısı ile, Türkiye’nin en etkin üst düzey 50 yöneticisi arasına girmeye hak kazandı. Karin Soydan, gurur veren bu başarısı ile, ülkemizde ilaç sektörünün dönüşüm yolculuğunda, sektöre yön veren ve bu dönüşüme öncülük eden üst düzey liderlerden biri olarak şirketimizi gururlandırdı.

 • Gülümseten Maskeler Projemiz ile 3. Ödülümüzü Aldık

  İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde, Gülümseten Maskeler projemiz ile Dijital ve Sosyal Medya İletişimi, Kullanıcının Ürettiği İçerik kategorisinde 1.olarak, ödüle layık görüldük.  Bu güzel haberi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 • Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz

  Nobel İlaç Akut 1 Ekibi markasının yeni iletişim konsepti “Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz” ile Felis Ödülleri Sağlık İletişimi Bölümü, Lansman / Re-lansman Kampanyası kategorisinde başarı ödülünün sahibi oldu.

 • Kariyer Reçetesi Staj Programımıza Prestijli Ödül

  En iyi yeteneklerin kariyer platformu toptalent.co’nun düzenlediği TOP100 Talent Program 2020 yarışmasını gururla tamamladık.

  Yetenek programı kategorisinde Kariyer Reçetesi Staj Programımız ile TOP100 program arasında yer alarak ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 • Gülümseten Maskeler

  Mediacat tarafından düzenlenen Felis Ödülleri’nde bu yıl Nobel İlaç olarak, Gülmek İyileştirir Derneği ile hayata geçirdiğimiz ‘’Gülümseten Maskeler’’ projemiz ile FELİS BAŞARI ÖDÜLÜ aldığımız haberini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız!

 • 2019 İKMİB İhracatın Yıldızları Birincilik Ödülü

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen geleneksel “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” İstanbul’da gerçekleştirildi.

  Her yıl kimya sektöründeki İKMİB üyesi firmaların ihracat performansının değerlendirildiği, “İKMİB İhracatın Yıldızları” sıralaması, İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Nobel İlaç, İKMİB İhracatın Yıldızları ödül töreninde 2019 yılı ihracatı ile “Eczacılık Ürünleri” kategorisinde birinci oldu.

  2019 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde 28 kategoride ilk 5'e giren toplam 140 firma ödüllendirildi. Nobel İlaç, 2019 yılında artan ihracatı ile liderlik sıralamasında yerini koruyarak birinciliğini sürdürdü. Firma, 2018 yılındaki ihracatı ile “Eczacılık Ürünleri İhracatı” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştü.

 • 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Birincilik Ödülü

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in, her yıl kimya sektöründeki üye firmalarını ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlediği geleneksel İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi. 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde 28 kategoride ilk 3'e giren toplam 84 firma ödüllendirildi. Kimya sektörü, 2018 yılında 17.4 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi.

  Nobel İlaç, 2018 yılında gerçekleştirdiği 65.6 milyon USD ihracat ile “Eczacılık Ürünleri İhracatı” kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü. 2018 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, Nobel adına ödülü Yönetim Kurulu üyemiz Dr. Numan Balki aldı.

  “Sağlık için değer” inancı ile tutkuyla çalışarak fark yaratan Nobel İlaç, dış ticaret açığı olmayan tek yerli ilaç firması olarak milli ekonomiye katkı sağlıyor.

 • “En İyi Yönetilen Şirketler” Ödülü

  Deloitte’un 25 yıldır yurt dışında uyguladığı ve bu sene Türkiye’de başlattığı “En İyi Yönetilen Şirketler” ödülünü alan 11 Türk şirketinden birisi olduk.

  Uluslararası iş dünyasının önde gelen ödüllerinden olan “En İyi Yönetilen Şirketler” ödülü, şirketlerin uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde yönetim performanslarının değerlendirilmesini temel alıyor.

  Strateji, yetkinlik, adanmışlık ve finansal performans kriterlerinin ele alındığı en iyi uygulamalar; aralarında Ali Koç, Ali Sabancı, Ebru Özdemir, Emre Zorlu, Hamdi Akın, Hanzade Doğan Boyner, Lucien Arkas, Umran İnan ve Ümit Boyner gibi iş ve akademi dünyasının kıymetli temsilcilerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Nobel, bu ödüle layık görülen tek ilaç şirketi oldu.

 • IDC 2018 Akıllı Üretim Teknoloji Ödülleri

  International Data Corporation’ın (IDC), her yıl düzenlediği ve yılın öne çıkan başarılı projelerini ödüllendirdiği “IDC Türkiye Üretim Zirvesi 2018” etkinliğinde, Nobel ilaç olarak Düzce Dağıtım Merkezimiz için kurduğumuz SAP-EWM(Extended Warehouse Management) sistemiyle hem “Kurumsal Dönüşüm” hem de “Mobilite” kategorilerinde ikincilik ödülü kazandık.

  Geçen yıl, JÜPITER (Global CRM/CLM) projemizle Kurumsal Dönüşüm kategorisinde birincilik ödülü aldığımız aynı etkinlikte, bu yıl ise 2 ödülle yerimizi alarak Nobel ailesinin başarılarını daha geniş bir kitleye duyurmaya devam ettik.

 • SAP Quality Awards 2018 - Düzce Dağıtım Merkezi Projemize SAP’den “Gümüş” Ödül

  Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP'nin yılın en başarılı kurumsal uygulamaları değerlendirdiği “SAP Quality Awards 2018” ödüllerinde Düzce Dağıtım Merkezimiz için kurduğumuz SAP-EWM (Extended Warehouse Management) sistemiyle “Business Transformation” kategorisinde “Gümüş” ödüle layık görüldük.

  SAP, Kalite Ödülleri’nde karmaşık iş süreçlerini yazılım ve iş uygulamalarıyla sadeleştirerek etkin biçimde yöneten, uygulamada ve implementasyonda mükemmelliği yakalayan kurumları değerlendirmeye alıyor. Bu yıl tamamlanan Düzce Dağıtım Merkezimiz için, inşaatı ile eş zamanlı olarak kurduğumuz entegre SAP-EWM sistemiyle, son derece karmaşık üretim, lojistik ve kalite operasyonlarınızın ortasına yeni depomuzu tam entegre olarak yerleştirmiş olduk.

 • Platin Global 100 Endüstri 4.0 Özel Ödülünü Aldı

  Endüstri 4.0’da ilaç sektörünün öncülerinden olarak, Platin Global 100 Özel Ödülünü aldık.

  Türkiye’nin aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Platin, bağımsız araştırma şirketi İpsos ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda Platin Global 100 endeksini özel bir ödül tören ile açıkladı. Nobel Dijitalleşme/Dönüşüm Programı ile 2014 yılında Endüstri 4.0 çalışmalarına başlayan Nobel İlaç, 2018 yılı özel teması Endüstri 4.0 olan Platin Global 100 endeksi kapsamında özel ödüle layık görüldü.

 • Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerinde “Yılın Başarılı Kadın CIO’su” Ödülü

  Microsoft Türkiye’nin Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Aydın Doğan Vakfı iş birliğiyle yürüttüğü “Teknolojinin Kadın Liderleri” projesinde, “Yılın Başarılı Kadın CIO’su” alanındaki ödülünü Nobel İlaç CIO’su Bidar Özgür Ulutaş aldı. Bidar Özgür Ulutaş, Nobel’in dijital dönüşümünü yönettiği “Jüpiter Projesi” ile ödüle layık görüldü.