Nobel İlaç, 46. İstanbul Müzik Festivali’ni Destekliyor

Nobel İlaç, 46. İstanbul Müzik Festivali’ni Destekliyor
Festival Özel Prodüksiyonu “Yolda”, Nobel İlaç Gösteri Sponsorluğunda Dünya Prömiyerini Gerçekleştirecek

46. İstanbul Müzik Festivali, Gülsin Onay'ın piyanodaki yorumlarını Murathan Özbek'in kamerasıyla buluşturan çok disiplinli bir projenin dünya prömiyerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Murathan Özbek'in kamerasından gitmek, uzaklaşmak, yolda olmak hissini yansıtan görüntüler eşliğinde aynı hisleri barındıran Beethoven'ın Les Adieux'su, Schubert ve Liszt'in Auf dem Wasser zu singen'i, Ravel'in Ondine'i gibi eserlerle özel hazırlanan repertuvar Gülsin Onay yorumuyla özel bir müzik ziyafetine dönüşecek. İstanbul Müzik Festivali ve Bodrum Müzik Festivali ortak prodüksiyonuyla hazırlanan Yolda, 11 Haziran Pazartesi akşamı Süreyya Operası'nda Nobel İlaç gösteri sponsorluğunda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan Gülsin Onay, ülkemizde de klasik müziği yaygınlaştırmak üzere Milas’ın köylerinden Gaziantep’e ve Van’a dört bir yanda konserler veriyor.

Ülkemizin köklü ilaç şirketlerinden biri olan ve “Sağlık için her şeye değer inancı ile çalışarak yaşam kalitesini yükseltme” misyonu ile çalışan Nobel, “sanat için değer” anlayışıyla, festivalin geniş kitlelere ulaşmasına destek oluyor.

'Yolda' Gülsin Onay & Murathan Özbek

11 Haziran Pazartesi 20:00

Süreyya Operası