Kurumsal Tanıtım Filmimiz

Nobel İlaç Hakkında

Yarım asırlık tecrübe, yüzde yüz yerli sermaye

1964 yılında kurulan ve yarım asrı geride bırakan tecrübesi ve saygın geçmişiyle yüzde yüz yerli sermayeli olup, uluslararası faaliyet gösteren ve Türk markasını geniş bir coğrafyada temsil eden köklü bir ilaç şirketidir Nobel.

Satış pazarlama ve yönetim faaliyetlerini İstanbul’da, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini Düzce’de, hammadde üretimini Çerkezköy’de gerçekleştirmektedir.

İhracatta lider

Nobel İlaç, ithalatın yüksek olduğu ilaç sektöründe 50 ülkeye yaptığı ihracat başarısı ile dış ticaret açığı vermeyen Türkiye’deki tek yerli ilaç firmasıdır.

Küresel bir oyuncu

Uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek nitelikte ürünleriyle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir. 20’den fazla ülkedeki faaliyetlerini, kendi kurduğu temsilcilik ve şirketleriyle yürüten Nobel, gelişimini yeni pazarlarda sürdürecek şekilde stratejik çalışmalarına devam ederken, yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve mesleki donanımlı, yaklaşık 2500 çalışanı ile büyük bir aile olarak global hizmet vermektedir.

Bulunduğu her ülkede tüm kadrolarını kendisi oluşturmakta, pazarlama faaliyetlerini birebir Türkiye’deki köklü kurallarıyla gerçekleştirmektedir.

Alanında uzman

Oturmuş kurumsal kimliğine uygun gelişimi önemseyerek bu kimliğe uygun yapıda farklı uluslardan oluşan profesyonel insanları da kadrosuna katıp, sektörel düşünce dünyasını zenginleştirmiş, geleneksel alışkanlıklarımızı gözden geçirip dünya ile uyumlu prensipler yaratarak alanında uzman çalışanlarıyla yeni ufuklar yakalamıştır.

Dünya çapında modern üretim tesisleri

Ulkar Holding bünyesinde yer alan Nobel İlaç’ın dünya açılımındaki ilk adımı Kazakistan’da gerçekleşmiş ve 2002 yılında kurulan Nobel AFF, ülkedeki yabancı sermayeli ilk üretim tesisi olmuştur. Nobel’in gurur kaynaklarından biri olan bu tesis aynı zamanda ülkede iyi üretim standartları GMP sertifikası sahibi olan ilk tesistir. Nobel AFF, Kazakistan’ın 1 milyar dolar seviyesine yaklaşan ilaç piyasasının en büyük ikinci ilaç üreticisi durumundadır. Tesisin yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 50 milyon kutu olup 300’ü aşkın çalışanıyla 200’e yakın farmasötik formda 60’dan fazla ürün bulunmaktadır.

Asya coğrafyasında bir başka övünç kaynağımız, Özbekistan’daki kuruluşumuz olan Nobel Pharmsanoat’ta 300’den fazla çalışanıyla, 160’a yakın farmasötik formda 50’den fazla ürün mevcuttur. Nobel Pharmsanoat, Orta Asya’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Özbekistan’da Nobel adını ve markasını kalite ile eşdeğer hale getirmiş tanınan bir Türk markasıdır.

Geniş ürün portföyü

Türk halkına ve dünya insanlarına kaliteli olduğu kadar ekonomik ilaç alternatifleri sunan Nobel İlaç, yaklaşık 100 ürünüyle yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu ürünleri şu şekilde gruplayabiliriz;
• Ağrı kesici ve romatizmal ilaçlar
• Antibiyotikler ve mantar ilaçları
• Soğuk algınlığı ilaçları
• Sindirim sistemi ilaçları
• Üriner sistem ilaçları
• Kalp ve damar sistemi ilaçları
• Merkezi sinir sistemi ilaçları
• Onkoloji ilaçları
• Nadir Hastalıklar ilaçları
• Probiyotikler, balık yağları gibi takviye edici gıdalar
• Bağışıklık sistemini güçlendirici vitamin ve mineral takviyeleri, kemik eklem ve kıkırdak sağlığı ürünleri, saç-tırnak ve cilt sağlığı ürünleri, kozmetikler, kişisel temizlik ve bakım ürünleri.

Ar-Ge’de istikrarlı yatırım ile milli biyobenzer ilaç üretimi

Yıllık cirosunun %5’ini Ar-Ge çalışmalarına ayıran Nobel İlaç, 2023 vizyonu çerçevesinde biyobenzer ilaçların yerli olarak geliştirilmesi ve üretimi projesi için Türkiye’nin destek verdiği ilk kuruluştur.

Turquality markalaşma programı

Dünyada Türk markaları oluşturmak amacıyla yürürlüğe konan devlet destekli markalaşma programı Turquality “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonuyla oluşturulan, dünyada devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır.

Nobel İlaç 2015 yılında Turquality programına kabul edilerek Ekonomi Bakanlığı’nın teşvik kapsamına aldığı 101 firma arasına girmiştir. Bu doğrultuda Nobel’in marka gücü ve kurumsal altyapısı daha da güçlenmiş, uluslararası pazarlarda rekabet gücümüz artmıştır.

Doğu Avrupa'dan Moğolistan'a, Balkanlar'dan Afrika'ya Türk ilaç markalarının oluşmasını sağlıyor, milli ilaç yatırımlarımız ile sağlıkta dışa bağımlılığın azaltılması için çalışıyoruz.

Çevreye duyarlı

Ulusal ve uluslararası çevre yasa ve yönetmeliklerine uyan, küresel anlamda kaynakların gereksiz kullanımını ve kirletilmesini önleyerek ekosistemi korumak için ürün ve hizmet ürettiği alanlardaki tüm faaliyetlerinde sürekli olarak uygulayacağı bir çevre yönetim sistemi kuran, uygulayan ve sürekli geliştiren çevre dostu bir işletmeyiz.

Misyonumuz

“Sağlık için her şeye değer” inancı ile çalışarak, yaşam kalitesini yükseltmek.

Vizyonumuz

İnsan sağlığı için, dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunmak.

Değerlerimiz

GÜVENİLİRİZ

Paydaşlarımız ve çalışanlarımızla güvene dayalı ilişkiler kurar, köklü geçmişimiz ve yüksek kalite standartlarımızla güven veririz.

TUTKULUYUZ

İşimizi heyecanla yapar; merak eder, keşfeder, sürekli öğreniriz.

FARK YARATIRIZ

Cesur ve ezber bozan girişimlerimizle değişime öncülük eder; fark yaratırız.

ÇEVİĞİZ

Değişimi fırsat olarak görüp, esnek yapımızla yeni koşullara hızla uyum sağlayarak rekabette avantaja dönüştürürüz.